הסדרת מעמד – מה זה?

כאשר אזרח זר שאין לו אזרחות ישראלית רוצה שיותר לו לחיות ולהתפרנס במדינת ישראל הוא חייב להסדיר את המעמד שלו. הסדרת מעמד נעשית לאזרחים זרים על ידי משרד הפנים או לחלופין על ידי בית המשפט. כאשר משרד הפנים מסרב לבקשת ההסדר ניתן לערער בבתי המשפט.

לא כל אחד יכול שיסדירו את המעמד שלו בישראל. בשביל שיסדירו את המעמד של נתין זר הוא צריך להצהיר מה הכוונה שלו בחיים בארץ ומאיזה סיבה הוא רוצה לחיות בארץ. בדרך כלל מי שמבקש להסדיר את המעמד שלו זה פליטים או בני זוג לא יהודים או בני זוג שאין להם אזרחות של אזרח ישראלי.

הסדרת מעמד – למה זה חשוב?

הסדרת מעמד היא דבר חשוב כי היא יכולה לסייע לאנשים רבים להשתקע בישראל כתושבי קבע כך שתהיה להם יציבות בחיים ועתיד בארץ. הסדרת המעמד כוללת גם מתן מעמד של אזרחות במקרים מסוימים ובמקרים אחרים מתן מעמד של תושב קבע. יש גם מתן מעמד של פליט מטעמים הומניים.

חשוב להסדיר את המעמד שלנו כי אחרת אנחנו לא אזרחים חוקיים ואנחנו עוברים על החוק. שהייה בישראל ללא מעמד חוקי לא יכולה לגרום לגירוש של חסרי המעמד מארץ וגם אין להם אשרת עבודה לעבוד בישראל והם לא יכולים להתפרנס כחוק בזמן שהם נמצאים בארץ.

הסדרת מעמד – איך עושים זאת?

הסדרת מעמד נעשית על ידי פנייה לרשות ההגירה והאוכלוסין ובקשת קבלת מעמד של תושב זר או אזרחות בישראל. הפנייה נעשית בעזרת עורך דין מומחה. רוב הפיניות לרשות ההגירה לא מתקבלות והן נדחות. ככלל ישראל לא מדינה שקולטת מהגרים שאינם יהודים או אינם בעלי קשר דם יהודי.

הסדרת המעמד של ניתנים זרים בישראל היא תהליך מורכב. באופן עקרוני מדינת ישראל נותנת עדיפות לאזרחות ליהודים וכל בני הדתות האחרות או אזרחים של מדינות זרות שהם לא יהודים נתקלים בחומה גבוה ברצון שלהם לקבל אזרחות או מעמד של תושב קבע.

הסדרת מעמד – בעזרת עורך דין מומחה להגירה

הסדרת מעמד נעשית בעזרת עורך דין מומחה להגירה. עורך הדין יכול לטפל לנו בטפסים והוא יכול לסייע לנו לקבל מעמד תושב או אזרחות בצו בית משפט או בצו של רשות ההגירה ומשרד הפנים. תהליך הקבלה לאזרחות הוא קשה והוא כולל קודם כל מתן תעודת תושב קבע.

אנשים רבים מגיעים לישראל בתקווה לחיים טובים יותר. כך למשל פליטים רבים מאפריקה מגיעים לישראל כי הם רוצים לחיות בתנאי מחייה ואיכות חיים טובה יותר. למרבה הצער המדיניות של ממשלת ישראל היא לא להעניק לרובם תעודת פליט, תעודת תושב או אזרחות.

בסופו של דבר עורך דין מומחה יוכל לסייע לנו בגדר האפשר והניתן אך לא יותר מכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *